top of page

Uzaktan Piyano Eğitimi

Sunmuş olduğumuz yöntem klasik online eğitime alternatif bir sistem niteliğindedir. Özellikle küçük yaştaki öğrencilerin ilgi ve alakalarını yüz yüze eğitimde bile sürdürmek güçken, araya mesafe girdiğinde bu güçlük iyice artmaktadır. Eğitimde bir hedefin, amacın olması önemlidir. Yetişkin bir birey için bu sıkıntı olmaz, ne istediğini biliyordur ve kendini buna göre motive eder. Fakat yaş küçükse, iyi bir başlangıç yapılmış olsa bile, ilerleyen aşamalarda motivasyonda düşüş, isteksizlik görülebilir. Yüz yüze eğitimde eğitmen tecrübeliyse, bunu aşmak için yöntemler deneyecektir. Peki uzaktan eğitimde ne yapılabilir? 

Uzaktan Eğitimde Çözüm

harita_örnek.PNG

Oyunun bölümlerini içeren haritalardan biri.

choose character.png

Oyunda savaşçı, büyücü ve şifacı olmak üzere 3 karakter tipi bulunuyor. Görünümlerini kendi isteğinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

student-profile_character-sheet.png

İleri seviye şifacının görünümü.

Eğitim Nasıl İlerliyor?

oyun başı.PNG

Oyundan bir bölüm.

Öğrencimiz için bir karakter oluşturduktan sonra kendisi oyuna, dolayısıyla maceraya başlamış oluyor. Haritadaki  başlangıç bölümü tıklanarak hikayeye giriş yapılıyor ve ardından diğer bölüme geçmek için görevler sekmesine geçiliyor. Burada devreye başka bir uygulama Google Classroom giriyor. Oyundaki görevler tıklandığında Google Classroom'a geçiş yapılıyor ve burada ilk piyanoya giriş videoları izleniyor. Videoları çok kısa ve öz tutmaya çaba gösterdik. Velimizi de piyano eğitimi konusunda bilgilendirerek bu eğitim sürecine katmayı hedefledik. Çalışma şu şekilde oluyor. Önce kısa video izlenip konuyla ilgi bilgi ediniliyor. Nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nasıl çalınacağı öğrenildikten sonra, öğrenci uygulama kısmına, yani görevlerini tamamlamaya geçiyor. Uygulama kısmında öğrenci yeterli bir tempoda çalabilmek ve pratik kazanmak adına Guitar Pro isimli bir program eşliğinde yavaş bir tempoyla başlayarak görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Guitar Pro ismi yanıltmasın, piyano dahil birçok enstrüman eğitimine uygundur, özellikle öğrencinin çalma hızını artırmak için çok faydalı bulduğumuz bir programdır. Çalışma yapıldıktan sonra ne oluyor?

Değerlendirme

Çalışma gerçekleştikten sonra, uygulama üzerinden pratik bir şekilde, öğrencinin performansının içeren video eğitmenine gönderiliyor. Eğitmen performansın artılarını ve eksiklerini yine uygulama üzerinden belirtip puanlamasını yapıyor. Bu puan oyundaki puandan farklı olarak piyano göreviyle ilgili belirli kriterlere göre veriliyor ve güncellenebiliyor. Öğrenci bir görevden eksik puan aldıysa, eğitmen tarafından verilen geri bildirimler ışığında çalışmasını güncelleyerek değerlendirilmesi için videosunu tekrar gönderiyor. Bu işlem çalışma yeterli hale gelene kadar devam ediyor. Öğrenci veya veli yine aynı şekilde eğitmenle yazışma yapabiliyorlar. Kesinlikle hiç bir aşamada öğrencimizi veya velimizi tek başına bırakmıyoruz. 

Inkedöğrenci video örnek_LI.jpg

Küçük bir öğrencimizin gönderdiği çalışmasının eğitmeni tarafından izlenip değerlendirilmesi.

Ücretsiz deneme derslerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Ders Videoları

bottom of page