Uzaktan Piyano Eğitimi

Uzaktan Piyano Eğitimi Tanıtım
Uzaktan Piyano Eğitimi Tanıtımı

Sunmuş olduğumuz yöntem klasik online eğitime alternatif bir sistem niteliğindedir. Özellikle küçük yaştaki öğrencilerin ilgi ve alakalarını yüz yüze eğitimde bile sürdürmek güçken, araya mesafe girdiğinde bu güçlük iyice artmaktadır. Eğitimde bir hedefin, amacın olması önemlidir. Yetişkin bir birey için bu sıkıntı olmaz, ne istediğini biliyordur ve kendini buna göre motive eder. Fakat yaş küçükse, iyi bir başlangıç yapılmış olsa bile, ilerleyen aşamalarda motivasyonda düşüş, isteksizlik görülebilir. Yüz yüze eğitimde eğitmen tecrübeliyse, bunu aşmak için yöntemler deneyecektir. Peki uzaktan eğitimde ne yapılabilir? 

Uzaktan Eğitimde Çözüm

Oyunun bölümlerini içeren haritalardan biri.

Oyunda savaşçı, büyücü ve şifacı olmak üzere 3 karakter tipi bulunuyor. Görünümlerini kendi isteğinize göre şekillendirebiliyorsunuz.

İleri seviye şifacının görünümü.

Eğitim Nasıl İlerliyor?

Oyundan bir bölüm.

Öğrencimiz için bir karakter oluşturduktan sonra kendisi oyuna, dolayısıyla maceraya başlamış oluyor. Haritadaki  başlangıç bölümü tıklanarak hikayeye giriş yapılıyor ve ardından diğer bölüme geçmek için görevler sekmesine geçiliyor. Burada devreye başka bir uygulama Google Classroom giriyor. Oyundaki görevler tıklandığında Google Classroom'a geçiş yapılıyor ve burada ilk piyanoya giriş videoları izleniyor. Videoları çok kısa ve öz tutmaya çaba gösterdik. Velimizi de piyano eğitimi konusunda bilgilendirerek bu eğitim sürecine katmayı hedefledik. Çalışma şu şekilde oluyor. Önce kısa video izlenip konuyla ilgi bilgi ediniliyor. Nelere dikkat edilmesi gerektiği ve nasıl çalınacağı öğrenildikten sonra, öğrenci uygulama kısmına, yani görevlerini tamamlamaya geçiyor. Uygulama kısmında öğrenci yeterli bir tempoda çalabilmek ve pratik kazanmak adına Guitar Pro isimli bir program eşliğinde yavaş bir tempoyla başlayarak görevlerini yerine getirmeye çalışıyor. Guitar Pro ismi yanıltmasın, piyano dahil birçok enstrüman eğitimine uygundur, özellikle öğrencinin çalma hızını artırmak için çok faydalı bulduğumuz bir programdır. Çalışma yapıldıktan sonra ne oluyor?

Değerlendirme

Çalışma gerçekleştikten sonra, uygulama üzerinden pratik bir şekilde, öğrencinin performansının içeren video eğitmenine gönderiliyor. Eğitmen performansın artılarını ve eksiklerini yine uygulama üzerinden belirtip puanlamasını yapıyor. Bu puan oyundaki puandan farklı olarak piyano göreviyle ilgili belirli kriterlere göre veriliyor ve güncellenebiliyor. Öğrenci bir görevden eksik puan aldıysa, eğitmen tarafından verilen geri bildirimler ışığında çalışmasını güncelleyerek değerlendirilmesi için videosunu tekrar gönderiyor. Bu işlem çalışma yeterli hale gelene kadar devam ediyor. Öğrenci veya veli yine aynı şekilde eğitmenle yazışma yapabiliyorlar. Kesinlikle hiç bir aşamada öğrencimizi veya velimizi tek başına bırakmıyoruz. 

Küçük bir öğrencimizin gönderdiği çalışmasının eğitmeni tarafından izlenip değerlendirilmesi.

Ücretsiz deneme derslerimiz için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Örnek Ders Videoları

Çalışma Saatlerimiz

 

Pazartesi-Cuma 09:00-19:00

Cumartesi-Pazar 10:00-19:00

 

Adres:

 

Yeni Pazar Mah. Hopa Cad. Şahin Apt.   No:156/b 53200 Çayeli/Rize

iletisim@cayelimuzik.com

Tel: 0543-533-33-73

       0464-533-55-55   

       0850-346-7 53 7

  • Facebook Basic Black
  • YouTube Social  Icon
  • Twitter Basic Black
  • Google+ Basic Black
  • Instagram Basic Black

© 2007 Cayeli Muzik